013

زراره می گوید:

نزد امام باقر علیه السلام بودم، مردی از اهل کوفه در مورد این کلام امیرالمؤمنین امام علی (علیه السلام) سؤال کرد:

از هر چه می خواهید از من بپرسید که هیچ چیزی از من نمی پرسید مگر اینکه شما را از آن خبر می دهم، امام باقر علیه السلام  فرمود:

هیچ کس نیست که نزد او علمی باشد مگر آنکه از نزد امیرالمؤمنین علیه السلام خارج شده است.

حال مردم هر کجا می خواهند بروند…

متن عربی :

عن زراره، قال: کنت عند ابی جعفر علیه السلام، فقال رجل من اهل الکوفه یسأله عن قول أمیرالمؤمنین “سلونی عما  شئتم و لا تسألونی عن شیئ الا أنبأتکم به” ، فقال: إنه لیس أحد عنده علم إلا خرج من عند أمیرالمؤمنین علیه السلام. فلیذهب الناس حیث شاؤوا…

منابع :

بصائر الدرجات: ص ۳۳، ۵۳۹.

الکافی: ج ۱ ص ۳۹۹.

المحتضر: ص ۲۹.

بحارالانوار: ج ۲ ص ۹۴ و ج ۴۰ ص ۱۳۶

وسائل الشیعه: ج ۱۸ ص ۴۶.

http://www.14-masoum.com/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af-%d9%85%d9%86%d8%b4%d8%a3-%d9%87%d8%b1-%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%a4%d9%85%d9%86%db%8c%d9%86/

کهنه سرباز ایران علیه ,السلام ,امیرالمؤمنین ,امام ,علیه السلام ,باقر علیه ,امام باقر منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

لیبرا پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان لابراتوار فتوفرهنگ فیلم تل آرایشی و بهداشتی تخصصی ترین مرجع گردشگری جهان مبین گراف | مرجع قالب و کد ابزار وبلاگ و سایت سوالات استخدامی دیوان محاسبات حسابرس سال ۹۸